Jak Dbać O Kamienie

O szczegółowych zasadach postępowania i przechowywania można się dowiedzieć przy opisach poszczególnych kamieni, ale pewne zasady są wspólne:

1. Nowe kamienie należy przed użyciem oczyścić. Usuwa się w ten sposób niepożądane energie i przywraca pierwotną dziewiczość. Trzymaj kamień w strumieniu bieżącej wody, a potem połóż go na słońcu do wyschnięcia.

2. Kryształy umieszczamy pod chłodna bieżąca wodą, myśląc o tym,  że wraz z nią spływają z niego wszelkie zanieczyszczenia i niekorzystne wibracje. Jeśli krysztal jest mocno „zabrudzony” (pochłania wiele promieniowania lub jesteśmy chorzy, a on zbiera z nas te chorobę), to dobrze jest go pozostawić na cala dobę w wodzie z niewielką ilością soli (zwykłej, a najlepiej morskiej). Możemy też zakopać kryształ w ziemi (choć ta metoda jest chyba lepsza dla innych minerałów). Dobrze też od czasu do czasu wystawić kryształ na światło słoneczne – potrafi go naprawdę dużo pochlonac – lub też na światło księżyca w pełni, od którego nabierze subtelnych wibracji wspomagających naszą intuicje i sny.

Odmiana czarnych obsydianów
Po oczyszczeniu kamienia (najlepiej na kilka dni zakopać go w ziemi lub choćby w doniczce z czystym piaskiem, a potem umyć pod bieżącą wodą i zostawić na papierowym ręczniku, aż będzie suchy).

3.  Kamieni nie należy przechowywać obok siebie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s