Kamień Tygodnia 27.01 – 02.02.14: LAPIS LAZULI

Kamieniem tygodnia jest

Lapis Lazuli – Jedność , Matka

Podczas dzisiejszego losowania  karta Lapisu wyskoczyła sama ale pomyślałam  NIE dzisiaj będzie jedna karta i jest właśnie wylosowałam  Lapis Lazuli.

W moim przypadku bardzo adekwatnie do sytuacji, bo wczoraj przyjaciółka poprosiła mnie o wsparcie energetyczne kamieniami jej chorej mamy.
Piszę o tym aby unaocznić wam jaką moc mają kamienie i jak pięknie podpowiadają i wspierają nas w działaniach  .

Matka i dziecko, to jedność i żadne z nich nie może istnieć osobno. Więź łącząca tych dwoje jest nierozerwalna , bo to nowe życie powstaje w łonie kobiety, która staje się matką.
Wiedzą o tym kobiety, które doświadczyły tego cudu .

Bądźcie uważni  i odpowiedzialni za swoje pociechy ale nie zapominajmy o Matce.

Matką może być również przedsięwzięcie nad którym pracowaliśmy a teraz trzeba tylko zadbać o rozwój  i promocje.

Opiekujmy się również ludźmi,  którzy zostali powierzeni naszej opiece aby zapewnić im bezpieczeństwo i jak najlepsze warunki rozwoju.

Aspekt matki, to też odpowiedzialność za swoje wewnętrzne dziecko, które domaga się uwagi bez względu na wiek.  Poświeć więc trochę czasu dla ducha (kontemplacja , medytacja, afirmacja, joga, mantra itp.)Przytul swoje wewnętrzne dziecko i odnoś się do niego z czułością. Pamiętaj, że tak jak  każde dziecko potrzebujesz miłości aby harmonijnie wzrastać.

Lapis Lazuli zawiera w sobie drobniutkie inkluzje pirytu co daje wrażenie jak byśmy patrzyli na piękne rozgwieżdżone niebo a tam kryje się tajemnica nie do odkrycia.
Nie próbuj na siłę zrozumieć, nabierz pokory, bo pewne tematy zostały zakryte dla człowieka, gdyż nie dotyczą jego świata.
Być może przyjdzie czas, kiedy tajemnica zostanie przed tobą odkryta w najwłaściwszym momencie.

Barwa mniej cenionych okazów jest jaśniejsza a miejsce pirytu zajmuje biały kalcyt i mnie kojarzy się z bardzo szybko przemieszczającymi się chmurami, więc  będziemy mogli obserwować pogodne gwieździste niebo w nocy a w dzień zachmurzenie z przejaśnieniami. Mroźne powietrze ale  pogodne niebo z ogrzewajacymi nasze serca promieniami SŁońca .

Kamień ten mówi również o spełnieniu, więc życzę wszystkim aby odnaleźli powołanie i wypełniali misję jaką mają do spełnienia w swoim życiu.

Pogodnego nieba i ducha dla wszystkich.

wisiorek z lapis lazuli

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s