Obsydian Śnieżny

OBSYDIAN ŚNIEŻNY

Obsydian jest kwaśną skałą magmową, wylewną, złożoną niemal wyłącznie ze szkliwa wulkanicznego. Naturalne szkło powstaje w wyniku natychmiastowego stygnięcia magmy, prawdopodobnie pod wodą.  Może być jednobarwny, plamisty lub paskowy. Już w Mezopotamii wyrabiano z niego narzędzia, broń, rzeźby, ozdoby. Był popularny i ceniony przez Azteków i Majów – tworzyli z niego groty strzał, zwierciadła, maski, kolczyki. Kamień poszukiwany przez kolekcjonerów, występuje w Turcji, Meksyku, na Węgrzech, Islandii, na Syberii, we Włoszech i  Japonii.

Posiada silne właściwości ochronne, wzmacnia własną energię człowieka i zabezpiecza przed złymi wpływami. Poza tym obsydian w kolorze złotym jest ozdobny, bo lśni w słońcu. Breloczek to doskonały pomysł na ochronę mieszkania lub domu. Noś go przy kluczach, a wtedy do Twojego mieszkania będą trafiać sami życzliwi i kochający Cię ludzie. Będziesz przyciągał do siebie i swoich bliskich dobrą energię, a to co niemiłe, będzie Cię omijać z daleka.

Uspokaja nerwy, rozjaśnia umysł. Ułatwia on i aktywizuje nasze właściwości parapsychiczne. Chroni je, a równocześnie każe mocno trzymać sie ziemi, by zachować zdrowa równowagę. Wszystkie odmiany obsydianu dobre są dla ludzi łagodnych. Noszone jako wisiorek stanowią skuteczną ochronę, by inni nas nie wykorzystywali.

Leczą  też z  wielu dolegliwości zawiązanych z układem pokarmowym- żołądkiem, jelitami etc.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s