Kryształ Górski

KRYSZTAŁ GÓRSKI

Kwarc, zwany powszechnie kryształem górskim, to minerał, będący jednym z krzemianów. Jego nazwa pochodzi prawdopodobnie od staropolskiego słowa, określającego coś twardego. Jako odmiana kwarcu nie należy do kamieni szlachetnych, jednak z powodu pięknych krystalicznych form cieszy się ogólną sympatią.

Kryształ górski ma bardzo silną uzdrawiającą energię. Nosząc go przy sobie będzie nas energetycznie wspierać. Możemy trzymać go w dłoniach, oglądać, uznać za towarzysza naszych medytacji albo nosić w postaci biżuterii.
Najbardziej znana jest bezbarwna odmiana (krystalicznie czysty), ale kryształ ma różne barwy od białej, szarej, odcieni żółtego, pomarańczowego, różowego, brązowo-purpurowego przez fiolet, zieleń, czerń, aż do rzadko spotykanego niebieskiego.
Cechą wspólną wszystkich kryształów jest to, że potrafią odpędzać niskie wibracje i niekorzystne oddziaływania. Są swoistą tarczą dla tego, który je nosi i używa.
Kryształ górski pomocny jest w stanach chronicznego wyczerpania, wzmacnia system immunologiczny, uśmierza krwotoki, pomaga w bólach kręgosłupa i w przypadkach zaburzenia równowagi. Wzmacnia intuicję, klarowne myślenie i pomaga w przezwyciężeniu obaw. Należy pamiętać, że wzmacnia działanie wszystkich innych kamieni, które znajdą się w jego pobliżu lub są razem z nim stosowane.

Jak czyścic kryształy?
Umieszczamy je pod chłodną bieżącą wodą, myśląc o tym, że wraz z nią spływają  wszystkie zanieczyszczenia i niekorzystne wibracje. Jeśli jesteśmy chorzy, to nasz kryształ jest mocno „zabrudzony” ( on zbiera z nas tę chorobę). Dobrze jest wtedy pozostawić go na całą dobę w słonej  wodzie (zwykłej, a najlepiej morskiej). Dobrze też od czasu do czasu wystawić kryształ na światło słoneczne lub też na światło księżyca w pełni, od którego nabierze subtelnych wibracji wspomagających naszą intuicję.

Należy dbać o to aby kamienie, które wspomagają nas zdrowotnie nie były dotykany przez inne osoby. Z doświadczenia wiem, że często tak się zdarza, w takiej sytuacji należy jak najprędzej kamień oczyścić.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s