Piasek Pustyni i Noc Kairu

PIASEK PUSTYNI I NOC KAIRU

Piasek pustyni i noc kairu wytworzyli włoscy alchemicy w szesnastym wieku. Kamienie te składają się z minerałów należących do gromady krzemianów. Wytwarzanie tych kamieni  jednak owiane jest  tajemnicą. Kamienie brązowe z połyskującymi złotymi drobinkami to piasek pustyni, a czarno-granatowe z połyskującymi drobinkami to noc kairu.

Kamienie te mają silne właściwości leczące, pomimo tego,  że nie są kamieniami naturalnymi. Szczególnie mocno działają przy chorobach psychicznych, które objawiają  się w formie psychosomatycznych schorzeń (takich jak chroniczne obżarstwo, otyłość, bulimia i anoreksja). Kamienie te pomaga osobom, które nakładają na siebie ciągle  szereg ograniczeń, aby upodobnić się do jakiegoś upatrzonego ideału i potrafią nawet bez wyraźnej potrzeby poddawać się np. operacjom plastycznym. Kamienie te łagodzą zapalenie migdałków, anginę, biegunkę (choroby tropikalne), zatrucie salomonellą i infekcje bakteryjne. Pomocne są też przy chorobach wątroby. Chronią kobiety ciężarne przed poronieniem.

Kamienie noszone jako korale, kolczyki, pierścionki, wisiorki, bransoletki pomagają uzyskać pozytywne nastawienie do życia  i przekazują naszemu duchowi siłę akceptacji siebie, takimi jacy jesteśmy. Pomagają nam zrozumieć, że nie tylko ludzie piękni i uzdolnieni mają szczególną misję do spełnienia  na ziemi, ale każdy człowiek jest kimś nadzwyczajnym i wartościowym w spełnianiu swojej misji życiowej. Uwalniają nas od użalania się nad  niedoskonałościami ciała i umysłu, dają  świadomość naszego faktycznego stanu i jednocześnie możność bycia czarującym, spontanicznym, radosnym i szczęśliwym. Kamienie te dają wysokie poczucie własnej wartości i przyciągają do właściciela bogactwo oraz obfitość. Dodają nam wiary w siebie w czasie trudnych rozmów kwalifikacyjnych lub negocjacji, podtrzymują na duchu kiedy czekamy na wynik egzaminu albo badań lekarskich.  Kamienie te to jedne z najlepszych ” odpędzaczy”  zmęczenia i ”poprawiaczy” nastroju.

Reklamy

2 responses to “Piasek Pustyni i Noc Kairu

 1. czy ktos wie dlaczego te „kamienie” wystepuja tylko w trzech barwach(noc k, piasek pustyni i szmaragd nilu? Dlaczego nei ma bordowych, skrzacych sie pomaranczowych, fioletowych

  • Piasek pustyni i noc kairu,to kamienie syntetyczne ,które wytworzyli włoscy alchemicy w XVI wieku.
   Składają się one z minerałów należących do gromady krzemianów.
   Wytwarzanie tych kamieni jest owiane tajemnicą.
   Pomimo, iż nie są kamieniami naturalnymi maja bardzo wiele właściwości leczniczych .
   Dlaczego tylko takie ? hmm to bardzo trudne pytanie . Pewnie mieli taką wizję ,potrzebę ,wenę :).
   Widziałam też te kamienie w kolorze zielonym.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s