Tygrysie Oko

TYGRYSIE OKO

Tygrysie oko to złocistożółta lub brunatno-żółta, nieprzezroczysta odmiana kwarcu. Wykazuje optyczny efekt kociego oka w postaci wędrującej podczas poruszania kamieniem, pasowej migotliwości.Tygrysie oko zazwyczaj współwystępuje z Sokolim okiem czasami też z Bawolim okiem, które różnią się od niego stopniem utlenienia wrostków amfiboli.

Jest minerałem kruchym, nieprzezroczystym i należy do minerałów rzadkich.
Kamień ten łagodzi dolegliwości związane z astmą, nieżytem oskrzeli oraz innymi chorobami dróg oddechowych. Tygrysie oko jest bardzo dobrym kamieniem dla alergików- łagodzi objawy, przynosi ulgę przy przeziębieniach.
Położony na splocie słonecznym,rozgrzewa ciało i sprawia, że zioła oraz medykamenty prędzej działają. Noszony na piersiach łagodzi astmę i stany zapalne oraz podrażnienia górnych dróg oddechowych.Uspokaja i uśmierza ból głowy. Dodaje otuchy, pewności siebie i zwalcza nastroje depresyjne. Chroni przed „złym spojrzeniem”, daje poczucie bezpieczeństwa. Uczy pozytywnego myślenia, elastyczności i tolerancji. Tygrysie oko wnosi w nasze życie radość i sprawia, że jesteśmy spełnieni, a wszystko co robimy daje nam satysfakcję.

Tygrysie oko jest uważane za kamień, który przynosi sukces i bogactwo. Zalecany jest również dla osób mających problemy z trwonieniem pieniędzy, gdyż oko tygrysa pozwala rozsądnie gospodarować naszym majątkiem.

Pielęgnacja:

Raz na tydzień powinien zostać rozładowany pod bieżącą ciepłą wodą, a następnie na kilka godzin wystawiony na działanie promieni słonecznych.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s