Karneol

KARNEOL

Jest odmianą chalcedonu o przeźroczystej czerwonawej lub pomarańczowej barwie.
Jest klasyfikowany także jako kamień półszlachetny. Swoją nazwę zawdzięcza łacińskiemu słowu „carnis”, oznaczającemu ciało lub mięso. Dzięki swojej twardości, stanowi niezwykle wdzięczny materiał jubilerski.
Karneol ma właściwości przeciwkrwotoczne, oczyszcza krew, likwiduje zatory krwi w żyłach i obniża ciśnienie. Pomaga przy trawieniu , przyswajaniu pokarmów, odtruwaniu organizmu i przy chorobach infekcyjnych wiążących się z gorączką. Łagodzi bóle reumatyczne.

Jego przekaz : naucz się żyć tu i teraz.

Wzmacnia witalność, zwiększa nasz twórczy potencjał. Zmniejsza napięcia i blokady energetyczne w okolicy podbrzusza, dobrze działa na żylaki oraz kłopoty z krążeniem.Pomaga zrozumieć własne cykle biologiczne i naturalne rytmy naszego ciała. Z tego powodu szczególnie polecam go kobietom. Karneol przypomina, że mamy z troską dbać o swoje ciało, ponieważ jest ono cennym darem od naszej Matki Ziemi, za który powinniśmy być wszyscy wdzięczni.

Karneol nie pozwala nam zadowalać się tym co już osiągnęliśmy, budzi naszą kreatywność. Podobnie jak inne czerwone kamienie stanowi świetne zabezpieczenie przed „złym okiem”.

Aby karneol zachował swoje lecznicze właściwości i pełną moc, co najmniej raz w miesiącu należy go rozładować pod bieżącą ciepłą wodą. Kamień ten zwiększa swoją moc dzięki promieniom słonecznym.

Reklamy

2 responses to “Karneol

  1. Piękne kamienie o ciepłej barwie. Polecam 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s