Fluoryt

FLUORYT

Często występuje w postaci bliźniaków krzyżowych i tworzy naloty, naskorupienia oraz żyły,  natomiast ładne kryształy występują zazwyczaj w druzach w formie szczotek krystalicznych. W czystej formie jest bezbarwny; w przyrodzie jest zabarwiony na najróżniejsze kolory – od żółtego,
różowego, zielonego i niebieskiego aż po czarny. Niekiedy wykazuje barwne wstęgowanie podobne do agatu,  a światło ultrafioletowe powoduje we fluorycie zjawisko różowej fluorescencji (nazwa pochodzi od nazwy tego minerału ponieważ podgrzany świeci w ciemności).

Jest to kamień menadżerów i palaczy, ponieważ łagodzi stres ,chroni płuca, wspomaga leczenie chorób płuc i wątroby. Kamień ten korzystnie wpływa na serce, zęby, kości, śledzionę, tarczycę i układ krwionośny. Pomaga przy paradontozie, zapaleniach bakteryjnych, wirusowych i ma dobry wpływ na
przysadkę mózgową. Oczyszcza chore miejsca w organizmie. Dzięki kryształowi dochodzi do szybkich zmian np. przyśpiesza on wydalanie toksyn z organizmu i w ten sposób odciąża organy filtracyjno- wydalnicze.

Zaostrza dar rozróżniania informacji, pochodzących z nieświadomych obszarów osobowości. Umożliwia odróżnienie prawdy od iluzji, stymuluje wzrost duchowy, przynosi poczucie humoru, chroni przed atakami mentalnymi. Pomaga w różnych formach zależności – od narkotyków, alkoholu, telewizji i innych mediów, od nadmiernego seksu lub od nadmiernej pracy.

Biżuteria zrobiona z tego kamienia jest niepowtarzalna i piękna, trzeba tylko dość delikatnie się z tym kamieniem obchodzić (nie rzucać), bo jest dość kruchy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s